W niedzielę 28.06.2020 rozegraliśmy nasz ostatni mecz w sezonie 2019/2020. Niestety mistrz ligi, zespół Beżowej pokonał nas 2-1 czym potwierdził, że był najlepszy w przekroju całego sezonu.

Jednak, z przebiegu meczu, wynik mógł był zupełnie odwrotny. Przy stanie 1-1 w końcówce meczu, postawiliśmy na atak, gdyż tylko wygrana dawała nam wicemistrzostwo ligi. Mieliśmy dwie bardzo dobre okazje, niestety, niewykorzystane a przeciwnik z zimną krwią kilka minut przed ostatnim gwizdkiem umiejętnie odarł nas z marzeń o drugim miejscu.

Bramkę dla naszego zespołu strzelił Paweł Łubian po przytomnym podaniu Krzysztofa Sadowskiego. Warto podkreślić znakomitą grę Eryka Formanowskiego w bramce. Kibice na trybunach nie mogli się nadziwić jak ten chłopak nieprawdopodobnie wyciągał piłki po strzałach zawodników, którzy na co dzień grają w IV lidze.

Sezon zakończyliśmy na 4 miejscu, rywale Gucio Kijewo i FC Ridex rzutem na taśmę zepchęli nas z podium. Mimo wszystko, sezon uważamy za udany. Rozegraliśmy 12 meczów mistrzowskich oraz 5 sparingowych. Kończymy z dodatnim bilansem, a co ważne i godne podkreślenia, na 17 meczów nigdy nie kończyliśmy meczu bez strzelonej bramki!

Tuż po meczu zebraliśmy się w Pub Local Witkiewicza, żeby uczcić nasze małe sukcesy. Było piwo, były kiełbasy, była też dobra zabawa oraz rozdanie nagród indywidualnych dla zawodników. Miło nam poinformować, że zawodnikiem sezonu został Łukasz Kowalski, najlepszym strzelcem Krzysztof Sadowski, najlepszym w klasyfikacji kanadyjskiej Paweł Łubian. Bramkę sezonu strzelił Dawid Krzyzewski. Natomiast Krystian Dąbrowski został wyróżniony za największe zaangażowanie w treningi i największą liczbę rozegranych meczów.

Teraz mamy trzy tygodnie przerwy i zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu, w którym postaramy się podbić Klasę B oraz skończyć ligę ALPN na podium.